Posted in POLSKI, Praktyczny przewodnik

Witaminy kosmetyczne

Witaminy B są tym, czego organizm z przerostem Candidy potrzebuje najbardziej, w pierwszej kolejności. Suplementacja przy zróżnicowanych posiłkach o pH zbliżonym do neutralnego pozwala organizmowi na stopniowe przywrócenie funkcjonowania poszczególnych narządów i układów, według priorytetów konkretnego organizmu. Skóra nie jest priorytetem, a często bywa lustrem tego, co dzieje się w środku. Przez nią wydostają się toksyny, na niej organizm oszczędza, kiedy brakuje mu środków, więc przy przeroście Candidy często bywa przesuszona, zaczerwieniona, ze zmianami chorobowymi różnego rodzaju. Można ją wesprzeć także z zewnątrz, za pomocą kąpieli w sodzie i roztworu witamin kosmetycznych.
Mnie udało się znaleźć witaminy B3, B5 i C (ecospa.pl). Robię z nich roztwór wodny, w 100 ml rozpuszczam 5 mg witaminy B3, 5 mg witaminy C i 10 kropli witaminy B5. Taki roztwór trzeba zużyć w ciągu tygodnia, dlatego nie należy robić go dużo. Można przemywać nim skórę przed nałożeniem kremu lub niezależnie od niego, dodać do odżywki do włosów. Lepiej od kremów łagodzi przesuszanie i stany zapalne skóry, no i dostarcza również z zewnątrz tego, co skórze potrzebne, wspomagając tym samym proces samoleczenia.

 

 

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s