Posted in Jak to działa, POLSKI

Cukier

Dlaczego cukier jest taki niezdrowy? Bo jest sztuczny, stworzony przez człowieka.

Po pierwsze, słodkie produkty naturalne jak np. daktyle zawierają mnóstwo witamin, pierwiastków, antyutleniaczy, błonnika i innych substancji, które nas odżywiają. Kiedy nasz organizm potrzebuje odżywienia, ciągnie nas do słodkiego, tak jesteśmy zaprogramowani. I jeśli jemy produkty naturalne, wszystko jest w porządku. Ale kiedy sięgamy po cukier, nie dostarczamy żadnych z tych drogocennych substancji, których organizm potrzebuje. Co więcej, my go rujnujemy, bo do strawienia tego cukru potrzebujemy masy witamin i pierwiastków, które organizm ściąga z tkanek.

Po drugie, słodkie produkty naturalne są zazwyczaj alkaliczne, czyli chronią nas przed wykorzystaniem tych węglowodanów przez Candidę czy bakterie gnilne, bo stwarzają środowisko, w którym te organizmy nie mogą się rozwijać. Cukier przeciwnie – jest silnie kwasotwórczy, organizm musi zużywać pierwiastki do jego neutralizacji, a kiedy ich braknie, powstaje środowisko idealne do rozwoju wszelkich pasożytów, które jeszcze bardziej rujnują organizm z zasobów, można by powiedzieć, zjadają go żywcem od środka.

Po trzecie cukier uzależnia fizycznie i psychicznie jak narkotyk – im więcej go jemy, tym bardziej osłabiamy organizm, który wysyła sygnał o potrzebie odżywienia; czujemy potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, sięgamy po więcej cukru i jeszcze bardziej wyniszczamy organizm. Im gorzej fizycznie i psychicznie się czujemy, tym bardziej ciągnie nas do cukru, i w ten sposób dokonujemy samozniszczenia.
Warto o tym pamiętać, kiedy częstujemy kogoś, a szczególnie dzieci, produktami z cukrem.

Zachęcam do wysłuchania wykładu o tym, co powinnismy wiedzieć o cukrze:

 

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s