Posted in POLSKI, Praktyczny przewodnik

Plan działania

– dla tych, których doświadczenie zgadza się z przedstawioną przeze mnie teorią i chcieliby ją zastosować w praktyce, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

  1. Krok pierwszy to odstawienie wszystkiego, co wspiera Candidę (wszystkich produktów zawierających biały rafinowany cukier, oczyszczoną mąkę pszenną, chemiczne dodatki, a także kawę, czarną herbatę, alkohol, niekonieczne lekarstwa) i tego, co ją atakuje (świeży czosnek, preparaty grzybobójcze i wzmacniające odporność, witaminę C, silnie alkalizujące produkty). Patrz tekst Czego nie robić…
  2. Krok drugi to właściwe komponowanie posiłków. Jeśli nie będą zawierały tego, co organizmowi potrzebne, na nic się zda poprawa trawienia. Jeśli posiłki będą za ciężkie, organizm sobie z nimi nie poradzi; jeśli będą za lekkie, organizm natychmiast zużyje wszystkie dostarczone substancje na walkę z Candidą, której w tych warunkach nie ma szans wygrać, i jego stan nigdy się nie poprawi, a może się nawet pogorszyć. (Więcej informacji w tekście Komponowanie posiłków, FAQ – co można pić?; konkretne przykłady dań w kategorii Przepisy).
  3. Krok trzeci to zakup enzymów trawiennych, które sprawią, że organizm dostanie szansę na utworzenie jakichkolwiek zasobów – bez właściwego trawienia niemożliwe jest odżywienie zrujnowanego przez Candidę organizmu. A przywrócenie trawienia bez wsparcia enzymami będzie trwać znacznie dłużej, i przede wszystkim trudniej jest ruszyć z miejsca i osiągnąć poprawę, która motywuje do dalszego działania. (Patrz tekst Enzymy)
  4. Krok czwarty to suplementacja witamin B i niczego więcej, ponieważ witaminy B stanowią swego rodzaju „furtkę”, przez którą przyswaja się reszta, więc suplementowanie innych substancji przy silnym deficycie witamin B, jaki występuje przy przeroście Candidy, jedynie obciąża organizm. (Patrz tekst Wzór suplementacji i przykłady suplementacji do konkretnych posiłków w kategorii Przepisy).
  5. Krok piąty to zadbanie o odprowadzanie uwalnianych przez witaminy i pierwiastki toksyn. Konieczny jest umiarkowany ruch i picie dobrej wody, wskazane kąpiele w sodzie (opis w tekście Soda oczyszczona) i wsparcie ziołami, które jednak musi być stopniowe i powolne, w przeciwnym razie może doprowadzić do zbyt silnego oczyszczania i zakwaszenia organizmu (patrz: Toksyny).

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w tekście Wskazówki dla osób z Candidą i deficytem B czyli jak wreszcie ruszyć do przodu.

 

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s