Posted in O suplementacji, POLSKI

Witamina B6

Nazywam ją szefem witamin B, ponieważ przy przeroście Candidy zapotrzebowanie na nią ogromnie wzrasta; wydaje się być tak ważna, jak cała reszta witamin B razem wzięta. Wynika to stąd, że jest wszechstronnie potrzebna (do trawienia, funkcjonowania mózgu, produkcji hormonów, dla układu krwiotwórczego i odpornościowego), ale przede wszystkim jest konieczna do przyswajania się magnezu, który jest potrzebny do setek reakcji biochemicznych i decyduje o tempie samoleczenia organizmu.
Osoby z kandydozą mają deficyt witamin B, który powoduje problemy z wchłanianiem magnezu. Z tego powodu suplementowanie magnezu najczęściej wcale nie zwiększa jego ilości w organizmie, bo jest on wydalany z moczem; natomiast suplementowanie witaminy B6 wieczorem sprawia, że dostarczony z jedzeniem magnez zostaje przyswojony i zasila organizm.

ZALETY: brak dodatkowych substancji w preparacie, niska cena (ok. 8 zł).
WADY: stosunkowo duża dawka (50 mg) w małej tabletce trudnej do podzielenia.
ZASTOSOWANIE: do uzupełnienia podstawowej suplementacji witamin B complex jako jedna dawka wieczorem lub w dwóch dawkach podzielonych.
GDZIE KUPIĆ: w aptece.

IMG_3528

 

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s