Posted in POLSKI, Praktyczny przewodnik

Soda oczyszczona

Ta sama, której używa się w kuchni zamiast proszku do pieczenia. Ale tutaj mam na myśli jej zastosowanie zewnętrzne – do kapieli. Dzięki swojemu lekko alkalicznemu odczynowi oczyszcza skórę i pomaga organizmowi w pozbywaniu się toksyn, a po wysiłku ogranicza powstawanie zakwasów. Usuwa nieprzyjemny ostry zapach potu towarzyszący rozległym zakażeniom grzybiczym. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie prowokuje Candidy. Gdzieś przeczytałam, że nadaje wodzie pH zbliżone do pH wód płodowych – nie wiem, czy to prawda, ale niewątpliwie ma działanie mocno relaksujące.
Przepis na taką półgodzinną kąpiel jest prosty: potrzebna jest szklanka sody na wannę ciepłej wody. Na koniec należy odlać większość wody, wlać szklankę octu jabłkowego i opłukać dokładnie całą powierzchnię skóry, żeby przywrócić jej właściwy kwaśny odczyn, odpowiadający za jej odporność na zakażenia.
Zamiast kąpieli całego ciała, można stosować sodę do moczenia stóp – efekt jest słabszy, ale odczuwalny. Wystarczy czubata łyżka sody na miskę wody i na koniec trochę octu dla zmiany pH.

Sodę oczyszczoną (pod nazwą wodorowęglan sodu, kwaśny węglan sodu) można kupić w dużych opakowaniach (1 kg, 5 kg) w cenie od ok. 5 zł/kg. Należy zwrócić uwagę, żeby nie zawierała dodatków jak antyzbrylacze, co gwarantuje oznaczenie CZDA (czysta do analizy).

IMG_3408

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s