Posted in O suplementacji, POLSKI

Enzymy

Nie dostarczając organizmowi wystarczającej ilości witamin B, pozwalamy na rozwój Candidy. Kiedy Candida się rozrośnie, wytwarza tyle toksyn, że ich neutralizacja pochłania każdą dostarczoną ilość witamin B, nie pozwalając na utworzenie zasobów (m.in. magnezu) potrzebnych do walki z grzybem. Mimo to organizm walczy, próbując „zaoszczędzić” witaminy na innych procesach zachodzących w organizmie. Jednym z nich jest trawienie. Witaminy B są potrzebne do produkcji soków żołądkowych, rozkładania białek, węglowodanów i tłuszczy, przyswajania innych witamin i pierwiastków. Kiedy ich brak, trawienie nie przebiega normalnie – pokarm nie jest trawiony dokładnie, a to powoduje, że nie tylko nie tworzą się substancje konieczne do dalszych reakcji, ale także do krwi dostają się niedotrawione resztki powodujące reakcje alergiczne. Dlatego jedzenie nie odżywia organizmu, tylko go obciąża. I dlatego przy leczeniu kandydozy bardzo ważne jest wspieranie trawienia enzymami, których organizm z braku witamin B tworzy za mało. Łyka się je przed posiłkiem, z jak najmniejszą ilością wody.
Preparaty z enzymami można kupić w sklepach zielarskich oraz internetowych. Należy zwrócić uwagę, aby w składzie miały enzymy rozkładające zarówno białka, jak i tłuszcze i węglowodany, natomiast nie miały substancji oczyszczających jak np. chlorella, ani witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K) czy pierwiastków jak np. wapń. Samych enzymów nie można przedawkować, nawet biorąc je do kilku posiłków w ciągu dnia, natomiast witaminy czy pierwiastki będą się kumulować, zakłócając równowagę. Podobnie może się kumulować efekt oczyszczający chlorelli, przynosząc skutek odwrotny od oczekiwanego.

IMG_3527

 

Advertisements

Author:

I like to know WHY. It makes me a conscious creator of my life. Lubię rozumieć DLACZEGO. To sprawia, że mogę mieć wpływ na własne życie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s